• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Krótki życiorys:

Mam skończone 63 lata. Jestem z zawodu pielęgniarką. Od ośmiu lat jestem emerytką. Dzięki swoim zainteresowaniom poznaję dużo ludzi, też pasjonatów. Przebywam wśród dzieci, ludzi młodych, pań w średnim wieku i starszych. Nie nudzę się i chętnie znajduję czas na spotkania i robótki.

 

Czym się Pani zajmuje? Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Najwięcej przyjemności daje mi szydełkowanie szczególnie ozdób bożonarodzeniowych, wielkanocnych, biżuterii, serwet, koszyczków. Robótki na drutach także nie są mi obce. Szydełkowanie, podobnie jak robienie na drutach, polega na przeciąganiu przez siebie na różne sposoby pętelek nici. Różnica między szydełkowaniem, a robieniem na drutach polega jednak na tym, że przy szydełkowaniu aktywna jest tylko jedna pętelka naraz, pętelki wykonane z tej samej długości nici są dłuższe i korzysta się tylko z jednego szydełka, zamiast dwóch drutów.

Robię też kwiaty z krepiny, które później tworzą wspaniałe kompozycje.

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji?

Tak, robótki ręczne to moja pasja i hobby. Robótki ręczne niezwykle mnie uspokajają.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Od momentu przejścia na emeryturę. Moje zainteresowania są bardzo czasochłonne, więc dożyłam chwil, kiedy wolny czas mogę poświęcić swojej pasji. Jestem więc samoukiem i z każdą kolejną pracą staram się udoskonalać swój fach.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Zostałam zaproszona przez Panią ze Świetlicy Środowiskowej w Zalesiu na zajęcia z dziećmi. Zajęcia prowadziłam z szydełkowania, robótek na drutach i wykonywania kwiatów z bibuły. Chętnych było dużo, więc poszerzyłam swoją działalność również o osoby dorosłe. I tak z czasem powstała grupa, która nosi nazwę „Koroneczki”. I tak działamy już od 8 lat!

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Inspiruje mnie zachwyt jaki widzę w oczach osób, którym ofiaruję swoje dzieła. Wzory prac podpatruję z gazetek, Internetu, wymieniamy się pomysłami z koleżankami, ale większość wymyślam sama, czyli robię to  „po swojemu”.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę? Jeśli tak, to czy jest możliwość przybycia i obejrzenia jej? W jakich godzinach?

Pracę swoją wykonuję w domu, w ciszy i spokoju. Prace zbiorowe prezentujemy w Świetlicy Środowiskowej, w związku z tym zachęcam do przybycia i obejrzenia. Jeśli chodzi o godziny, są one do uzgodnienia. Jesteśmy otwarci na odbiorców, którzy chcą zobaczyć nasze dzieła.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością?

Niestety nie posiadam strony internetowej. Mam swój profil na Facebooku więc jeśli ktoś jest zainteresowany moimi pracami to zapraszam do kontaktu.

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w pokazach, konkursach, czy przeglądach?

Tylko na uroczystościach związanych z naszą okolicą tj: Dożynki Gminne w Zalesiu oraz Dni Gorczańskie w Kamienicy.

Oprócz tego miałam także możliwość wzięcia udziału w Wystawie Twórczości Ludowej terenu powiatu limanowskiego, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”. Przedstawiłam tam większość prac zrobionych na szydełku – bombki, gwiazdki, serwetki, anioły, jajeczka wielkanocne itp. ozdoby świąteczne.

RdR

 

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi