• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Krótki życiorys:

Urodziłam się w 1967 roku. Mieszkam w Rupniowie. Po ukończeniu szkoły średniej pracowałam w Zakładzie Gospodarczym, ostatnio jako księgowa. Obecnie nie pracuję. Mam męża, dwie córki i dwie wnuczki. Należę do KGW Rupniów „Centrum”. Moje hobby to ogród i wykonywanie robótek ręcznych. Chętnie udzielam się społecznie.

Czym się Pani zajmuje? Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Wykonuję ręcznie kwiaty z bibuły i krepiny, np. do palm lub bukietów. Robię również różne rzeczy na szydełku, np. koronkowe aniołki, biżuterię (kolczyki i naszyjniki z kordonka), serwetki.

Przed świętami Bożego Narodzenia robię także choinki wstążkowe, bombki z cekinów i inne świąteczne stroiki.

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pani rodzinie?

To co wykonuję, to moja wielka pasja. Swoją wiedzą dzielę się ze swoimi córkami i wnuczką, które w wolnych chwilach wykonują przepiękne rzeczy. Jestem szczęśliwa, kiedy rodzinnie zasiadamy do stołu i tworzymy wspólnie ozdoby.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Od młodych lat interesowałam się różnymi robótkami, a to dzierganie na drutach, a to wyszywanie, czy też szydełkowanie. Stopniowo poznawałam nowe techniki, więc zaczęłam wykonywać rzeczy, które podobały się również innym.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Dawniej nie było tak pięknych i różnorodnych materiałów jak obecnie. My kobiety, przerabiałyśmy różne rzeczy, nadając im inne formy, kształty. Starałam się wtedy nadać nowe życie materiałom, które były już nieużyteczne. Tworzyłam wtedy coś z niczego. Tak właśnie zaczęła się rodzić moja pasja, którą nieustannie kontynuuje i rozwijam do dnia dzisiejszego.

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Nie ukrywam, że wiele pomysłów czerpię z Internetu. Często są to rzeczy związane z danymi świętami. Bogactwo wykonywanych prac wprawia mnie w zachwyt, pojawia się wtedy  uśmiech na ustach i chęć ciągłego rozwijania swoich umiejętności.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę?

Większość rzeczy robię w domu. To co powstaje, rozdaję koleżankom lub znajomym. Parę rzeczy mam w domu.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością?

Nie posiadam swojej strony internetowej.

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w pokazach bądź konkursach?

Jak już wspomniałam należę do Koła Gospodyń Wiejskich, więc gdy Koło bierze udział w konkursach czy też przeglądach, zabieram wtedy niektóre swoje prace by pokazać je szerszej grupie odbiorców.

Oprócz tego w grudniu ubiegłego roku wzięłam udział w Wystawie Twórczości Ludowej terenu powiatu limanowskiego. Ta radość, kiedy inni obecni na wystawie zaczepiali mnie i pytali o moje prace, o ich sposób wykonania, podziwiali precyzyjność. Niesamowite uczucie!

RdR

     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi