• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Krótki życiorys:

Urodziłam się 7 lipca 1980 roku. W wieku sześciu lat rozpoczęłam naukę w szkole podstawowej w Wysokiem, a po jej ukończeniu uczęszczałam do ZSZ o profilu handlowym. Po ukończeniu szkoły nie podjęłam pracy. Wyszłam za mąż i urodziłam pięcioro dzieci, które wychowuję.

Czym się Pani zajmuje? Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Wykonuję różne stroiki świąteczne, ozdoby świąteczne – drzewka z jedliny, bombki z jedliny, choinki z szyszek, drzewka z szyszek. Rękodzieło, które wykonuję jest typowo sezonowe. Intensywnym czasem zatem dla mnie jest okres Świąt Bożego Narodzenia.

Co jest istotne w moim rękodziele? Przed przystąpieniem do pracy muszę mieć przygotowaną jedlinę (warto zorientować się czy w pobliżu nie jest organizowana ścinka drzew), szyszki, drewniane elementy oraz ozdoby typu cekiny, którymi później przyozdabiam wykonane stroiki, drzewka. Po zaopatrzeniu się we wszystkie składowe elementy z pełnym entuzjazmem zaczynam działać.

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? Czy jest to raczej zawód wyuczony? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pani rodzinie?

Wykonywanie stroików świątecznych to moje hobby. Lubię ten czas, kiedy zbliżają się święta, a ja mogę zacząć przyozdabiać swój dom pachnącymi stroikami - ozdobami, które doskonale przyozdabiają mój dom.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Pomysł tworzenia własnoręcznie przygotowanych rzeczy zrodził się z potrzeby wykonania stroika dziecku do szkoły. Początek może dość nietypowy, jednak od tego momentu zaczęłam intensywnie pracować nad tego typu ozdobami.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Początki były trudne, ale nie zrażałam się. Tworzyłam nowe sploty, połączenia, rozwiązania. Z upływem czasu pochłaniało mnie to coraz bardziej i za każdym razem stawiałam sobie wyższą poprzeczkę. Teraz także staram się urozmaicać swoje ozdoby.

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Posiadam wolny czas i chcę go dobrze spożytkować. Chciałabym, żeby moja twórczość nie nudziła odbiorców, żeby na każde Święta przedstawić im coś innego, coś precyzyjniej wykonanego.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę?

Wszystkie ozdoby wykonuję w zaciszu swojego domu.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością?

Niestety nie posiadam strony internetowej. Ale posiadam swój profil na Facebooku. Jeśli ktoś jest chętny zapraszam do kontaktu.

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w różnego rodzaju pokazach bądź konkursach? A może bierze Pani udział w różnego rodzaju targach, kiermaszach czy jarmarkach?

Moim debiutem była Wystawa Twórczości Ludowej terenu powiatu limanowskiego, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”. Wtedy też miałam możliwość przedstawienia swojej twórczości, swoich prac i podzielenia się wiedzą na temat ich wykonywania. Jestem niezwykle zadowolona, że moja twórczość pozyskała tak pozytywny odzew.

RdR

   

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi