• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Krótki życiorys:

Mam 23 lata, od 1,5 roku jestem mężatką, a od 3 miesięcy szczęśliwą mamą malutkiej Madzi. Ukończyłam Technikum Ekonomiczne w Limanowej, obroniłam tytuł licencjata na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, a obecnie studiuję na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i przebywam na urlopie macierzyńskim. Pomimo wielu zajęć zawszę staram się wygospodarować trochę wolnego czasu dla siebie by usiąść i stworzyć nową ozdobę np. na zbliżające się święta.

Czym się Pani zajmuje? Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Zajmuję się tworzeniem różnego typu ozdób, głównie Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych. W swoich pracach wykorzystuję różne techniki od zdobienia cekinami, piórami i owocami leśnymi (takimi jak np. buczyną czy żołędziami), po orgiami modułowe i decoupage. Zawsze staram się wykorzystać materiały, którym mogę nadać nowe życie – np. spody od butelek, czy inne ekologiczne materiały.

Moje dzieła charakteryzują się na pewno kolorystyką, ponieważ uwielbiam ostre i kontrastowe barwy – nie lubię nudy i szarości.

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pani rodzinie?

Moja praca po części zrodziła się z pasji, a po części zaraziła mnie do niej moja mama, która również jest maniaczką robótek ręcznych. Jeśli chodzi o nowoczesne techniki takie jak np. orgiami modułowe to jestem samoukiem.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Pierwsza moja praca, która do teraz zajmuje honorowe miejsce w domu powstała w czasach szkoły podstawowej, a dokładnie w 6 klasie na zajęciach techniki. Tam też zrodziła się we mnie pasja do tego, co robię teraz.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Początki nie należały do łatwych, ponieważ w moich pracach jestem perfekcjonistką i wszystko musi być wykonane idealnie. Ale po wielu próbach w końcu uzyskiwałam efekt, który był dla mnie zadowalający.

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Najbardziej inspirujące dla mnie są efekty końcowe. Niektóre prace powstają bardzo długo jak np. obraz wyszywany haftem krzyżykowym i pomimo poświęconego czasu i sił po zakończeniu i zamiarze odpoczynku rozpoczynam tworzyć coś nowego.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę?

Wszystkie prace wykonuję u siebie w domu. Nie posiadam swojej pracowni.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością?

Niestety nie posiadam własnej strony internetowej. Jednak często swoje dzieła publikuję na stronie internetowej KGW Lipowe, do którego należę.

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w różnego rodzaju pokazach bądź konkursach? A może bierze Pani udział w targach, kiermaszach czy jarmarkach?

W grudniu ubiegłego roku wzięłam udział w Wystawie Twórczości Ludowej terenu powiatu limanowskiego, której organizatorem było Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”. Było to wspaniałe uczucie, widzieć swoje prace wśród prac i dzieł innych, wybitnych twórczyń i twórców ludowych z terenu Limanowszczyzny. Udało mi się na tej wystawie zaprezentować wszystkie moje dzieła, począwszy od wyszywanych obrazów, przez biżuterię wykonaną ręcznie, bombki z cekinów, zajączki wielkanocne, koszyczki wielkanocne, dzbanek, łabędź ozdobny, szkatułki na biżuterię wykonane techniką origami, jajka wykonywane techniką decoupage. Zaprezentowałam także wyhaftowane kwiaty na serwetkach.

Z wielkim sentymentem wspominam tę wystawę.

RdR

   

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi