• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Michał Gąsior - MalarstwoMichał Gąsior, mieszka w miejscowości Zamieście. Urodził się 2 czerwca 1993 roku w województwie śląskim w Jaworznie. Jego rodzice to Bogdan i Joanna z domu Zelek. Ma o 10 lat młodszą siostrę Katarzynę. Do 13 roku życia mieszkał w rodzinnej miejscowości, w której odkrywał i rozwijał swoje zdolności plastyczne. Już w wieku trzech lat rysowałem obrazki, które ozdabiały ściany w domu. Nigdy nie uczęszczał na lekcje rysunku, nikt go tego nie uczył - jest samoukiem.

Michał Gąsior - MalarstwoJak mówi Pan Michał: Moją inspiracją do tworzenia rysunków była rodzima przyroda, która była głównym ich tematem.

Dzięki mojemu dziadkowi Janowi Zelkowi, który od najmłodszych lat był przewodnikiem i towarzyszem podczas wycieczek poza miasto, nauczyłem się z nią żyć za pan brat, szanować czerpać natchnienie do pracy i kochać. W tym okresie tworzyłem prace w których pokazywałem piękno otaczającej nas przyrody, wyjątkowość i jej niepowtarzalność. Wykonywałem rysunki na kartkach formatu A3 kredkami akwarelowymi. Do dnia dzisiejszego jest to moja ulubiona technika. Od początku mojej twórczości obrazy które wykonywałem posiadały intensywną kolorystykę. Pokazywałem w nich świat przedstawiony Przywiązywałem wielką wagę do szczegółów, prace były staranne i pochłaniały masę pracy. Od tamtej pory wiele cech moich obrazów nie zmieniło się.

Michał Gąsior - MalarstwoW 2000 roku rozpocząłem naukę w SP nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Jaworznie. W tym okresie miałem wiele sukcesów w dziedzinie sztuki. Jednym z największych osiągnięć było zajęcie 1 miejsca w drugiej edycji konkursu dlaczego warto odwiedzić Jaworzno pt. ''Popatrzmy w przyszłość” organizowanego przez prezydenta miasta w kategorii prace plastyczne. Zdobyłem liczne wyróżnienia i główne nagrody w konkursach wewnątrzszkolnych. Już wtedy posiadałem w szkole swą pierwszą wystawę prac.W 2006 roku przeprowadziłem się wraz z rodzicami na Zamieście, gdzie mieszkam do tej pory. Także w tym roku rozpocząłem naukę w gimnazjum im króla Kazimierza w Tymbarku. Moimi największymi sukcesami były wyróżnienie w konkursie plastycznym dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego pt.” Świat wokół mnie ”.oraz bardzo dobre wyniki w konkursach szczebla powiatowego, gminnego i wewnątrzszkolnego. Wygrałem konkurs na projekt sztandaru gimnazjum, który został wykonany według mojego pomysłu. W 2009 roku dostałem się do technikum budowlanego w ZS nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Michał Gąsior - MalarstwoW tym okresie zacząłem tworzyć pracę ołówkiem, lecz nie odszedłem od mojej ulubionej techniki rysowania akwarelami. Zacząłem również tworzyć prace związane z architekturą i historią polski. Również posiadałem swą wystawę w szkole, oraz zdobywałem różne nagrody w konkursach plastycznych. Między innymi wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ''tęcza''. W tym roku zaczynam studia na wydziale architektury i urbanistyki w PPWSZ w Nowym Targu. Od niedawna zacząłem malować motywy dekoracyjne ścian farbami akrylowymi. Moje prace plastyczne aktualnie można oglądać na autorskiej wystawie w świetlicy wiejskiej w Zamieściu. Moim celem jest dalsze doskonalenie rzemiosła i umiejętności poprzez ciężką pracę, wytrwałość, i pasję. Podejmę wszystkie wyzwania, które życie i ja sam stawiam przed sobą.

 

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo Michał Gąsior - Malarstwo Michał Gąsior - Malarstwo
Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi