• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Maria Palka - ozdobyMaria Palka , mieszka w miejscowości Zamieście. Urodziła się 26 marca 1960 r. w Limanowej. Pani Maria o sobie: Z zawodu jestem krawcową, choć przez całe życie byłam związana z dziećmi, gdyż  pracowałam jako pomoc wychowawcza w Przedszkolu Samorządowym w Tymbarku. Obecnie jestem na wcześniejszej emeryturze i rozwijam swoje zainteresowania, a mam ich wiele… Pomagam w gospodarstwie. Maria Palka - ozdobyWłączam się aktywnie w życie kulturalne Gminy Tymbark przez przygotowywanie regionalnych potraw na uroczystości gminne oraz na Dni Tymbarku. Angażuję się również w życie Parafii- m.in. przez noszenie obrazów czy robienie wieńca dożynkowego.

 

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Michał Gąsior - MalarstwoMichał Gąsior, mieszka w miejscowości Zamieście. Urodził się 2 czerwca 1993 roku w województwie śląskim w Jaworznie. Jego rodzice to Bogdan i Joanna z domu Zelek. Ma o 10 lat młodszą siostrę Katarzynę. Do 13 roku życia mieszkał w rodzinnej miejscowości, w której odkrywał i rozwijał swoje zdolności plastyczne. Już w wieku trzech lat rysowałem obrazki, które ozdabiały ściany w domu. Nigdy nie uczęszczał na lekcje rysunku, nikt go tego nie uczył - jest samoukiem.

Michał Gąsior - MalarstwoJak mówi Pan Michał: Moją inspiracją do tworzenia rysunków była rodzima przyroda, która była głównym ich tematem.

Dzięki mojemu dziadkowi Janowi Zelkowi, który od najmłodszych lat był przewodnikiem i towarzyszem podczas wycieczek poza miasto, nauczyłem się z nią żyć za pan brat, szanować czerpać natchnienie do pracy i kochać. W tym okresie tworzyłem prace w których pokazywałem piękno otaczającej nas przyrody, wyjątkowość i jej niepowtarzalność. Wykonywałem rysunki na kartkach formatu A3 kredkami akwarelowymi. Do dnia dzisiejszego jest to moja ulubiona technika. Od początku mojej twórczości obrazy które wykonywałem posiadały intensywną kolorystykę. Pokazywałem w nich świat przedstawiony Przywiązywałem wielką wagę do szczegółów, prace były staranne i pochłaniały masę pracy. Od tamtej pory wiele cech moich obrazów nie zmieniło się.

Józefa Chełmecka - ozdoby i kulinariaJózefa Chełmecka, mieszka w miejscowości Zawadka. Urodziła się  16 marca 1962 roku w Tymbarku. Jest szczęśliwą mężatką i ma czwórkę dorosłych synów. Obecnie pracuje w Limatherm Components.

Józefa Chełmecka - ozdoby i kulinariaPani Józefa o sobie: Moją pasją jest gotowanie i pieczenie. Każdą wolną chwilę spędzam w kuchni, która jest moim królestwem. Od zawsze interesowałam się artystycznymi robótkami ręcznymi - gdzie w domowym zaciszu tworzyłam świąteczne ozdóbki, kwiaty z bibuły i stroiki. Aktualnie swoje umiejętności i pasję rozwijam w Kole Gospodyń Wiejskich w Zawadce, do którego należę od przeszło trzydziestu lat.

Anna Surdziel - Haft krzyżykowyAnna Surdziel, mieszka w miejscowości Zamieście. Urodziła się w Limanowej, wychowała w Starej Wsi, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową. Naukę kontynuowała w Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej, następnie w Medycznym Studium Zawodowym w Limanowej na kierunku pielęgniarstwo. W 2001 roku obroniła dyplom i zdobyła zawód pielęgniarki. Nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje ukończyła studia licencjackie z pielęgniarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień pracuje jako pielęgniarka w jednym z krakowskich szpitali.

Anna Surdziel - Haft krzyżykowyJa mówi Pani Anna: Moją pasją jest haft krzyżykowy. Zainteresowałam się tym rodzajem rękodzieła już ok. 17 lat temu i od tego momentu każdą wolną chwilę poświęcam na tworzenie nowych haftów.

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi