• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja IIAktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja II

Organizacja opp 1% - Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt współfinansowany ze środków MPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu ASOS 2014 w SzczawieW dniu 16 grudnia 2014 w świetlicy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Szczawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach II edycji projektu ASOS pn. "Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego" realizowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu ASOS 2014 w SzczawieStowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” reprezentowali: Mateusz Dutka – Wiceprezes Stowarzyszenia oraz Iwona Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia. Na spotkaniu obecne były osoby w różnym wieku w tym Dyrektor ZSPiG w Szczawie – Pan Paweł Talar, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci i młodzież szkolna oraz inni mieszkańcy miejscowości Szczawa. Spotkanie głównie inicjowane było przez osoby 60+ oraz młodsze pokolenie w celu rozwiązywania, bądź przedyskutowania różnorodnych problemów życia społecznego.

Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja IIAktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja II

Organizacja opp 1% - Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt współfinansowany ze środków MPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu ASOS 2014 w Wiejskiej Świetlicy w Zamieściu - juniorzyW dniu 10 grudnia br. w Wiejskiej Świetlicy w Zamieściu odbyło się spotkanie skierowane do dzieci i młodzieży, połączone z warsztatami manualnymi robienia bombek świątecznych tzw. karczochowych, zwanych inaczej bombkami wstążkowymi. Spotkanie zorganizowano w ramach II edycji projektu ASOS pn. "Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego" realizowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu ASOS 2014 w Wiejskiej Świetlicy w ZamieściuW dniu 8 grudnia br. w Wiejskiej Świetlicy w Zamieściu odbyło się spotkanie dla osób dorosłych w ramach II edycji projektu ASOS pn. "Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego" realizowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, połączone z warsztatami manualnymi robienia bombek świątecznych tzw. karczochowych, zwanych inaczej bombkami wstążkowymi.

Otwarcie wystawy pn. 20 października br. o godz. 16.00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się długo oczekiwane otwarcie wystawy pn. ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie …’’. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu”. Wystawa to część projektu pn. ,,Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja II", Otwarcie wystawy pn. realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Prezes Stowarzyszenia – Pan Bronisław Dutka, który serdecznie przywitał przybyłych gości i podziękował za pomoc w organizacji wystawy. Swoją obecnością wystawę zaszczycili m.in.: Otwarcie wystawy pn. Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego, Stanisław Gągała – Prezes Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, który objął również patronat honorowy nad wystawą, Justyna Tokarczyk – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego, Jacenty Musiał – Radny Powiatu Limanowskiego, Urszula Nowogórska – reprezentująca Urząd Gminy Limanowa, Leszek Leśnik - Kierownik PZDR w Limanowej, Irena Szewczyk - Kierownik Limanowskiego Biura Powiatowego ARiMR, Mateusz Dutka – Wiceprezes Stowarzyszenia oraz Iwona Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia.

5 spotkanie w ramach projektu pn. ,,Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznegoPiąte w ramach realizowanego projektu Stowarzyszenie zorganizowało 15 października br. w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdniku.

5 spotkanie w ramach projektu pn. ,,Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznegoNa spotkanie przybyli: Prezes Stowarzyszenia ,,Razem dla Regionu” – Bronisław Dutka, Skarbnik Stowarzyszenia – Iwona Kuzak, Urszula Nowogórska – Członek Stowarzyszenia oraz lokalni twórcy ludowi z terenu Gminy Łukowica tj. Pani Helena Gurgul oraz Bożena i Izabela Wąchała. Podczas spotkania obecni również byli mieszkańcy wsi Świdnik.

Podczas spotkania Zarząd Stowarzyszenia przedstawił wszystkim obecnym informacje na temat Stowarzyszenia oraz programu ASOS 2014-2020.

5 spotkanie w ramach projektu pn. ,,Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznegoPanie obecne podczas spotkania pragną założyć Koło Gospodyń Wiejskich w swojej wsi. Chcą dzielić się sprawdzonymi radami, doświadczeniem, a nade wszystko mądrością idącą przez pokolenia. Jak mówią: - "Trzeba pieczołowicie kultywować wartości i tradycje, to nasze ogromne bogactwo i nieoceniony wkład w kształtowanie kolejnych pokoleń".

Spotkanie zakończyły warsztaty ozdób jesiennych prowadzone przez Panią Edytę Kolawa.

Spotkanie można uznać za niezwykle udane sądząc po uśmiechniętych twarzach uczestników.

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi