• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja IIAktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja III

Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt współfinansowany ze środków MPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

27 grudnia 2015 roku z inicjatywy Stowarzyszenia „Razem dla Regionu” w Limanowskim Domu Kultury odbył się Świąteczny Koncert Kolęd.

Koncert to część projektu pn. ,,Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego" - edycja III - realizowanego jako zadanie publiczne zlecone w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło wraz z wyjściem na scenę prowadzących, a mianowicie Pani Iwony Kuzak oraz Pana Mariana Wójtowicza. Prowadzący przywitali licznie przybyłych gości. Przekazali także kilka informacji na temat Stowarzyszenia „Razem dla Regionu” – Organizatora tego koncertu.

Następnie na scenę zostali zaproszeni: Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego – Pani Urszula Nowogórska, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa – Pani Jolanta Juszkiewicz oraz Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, a zarazem Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Regionu” – Pan Bronisław Dutka. Wyżej wymienieni złożyli zebranym gościom życzenia świąteczne i noworoczne oraz życzyli udanej zabawy na koncercie.

Pani Iwona Kuzak oraz Pan Marian Wójtowicz wspomnieli także o tym, że na korytarzu Limanowskiego Domu Kultury po Koncercie czekały na przybyłych gości Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Kamienicy Dolnej, Lipowego oraz Starej Wsi, które przygotowały pyszny, tradycyjny i świąteczny poczęstunek. A na wszystkie grzeczne dzieci czekały aniołki z słodkościami. Organizatorzy koncertu zapraszali również do swojego stoiska. Tam na przybyłych czekały gadżety Stowarzyszenia oraz informacje na temat bieżącej działalności. Przygotowano również wystawę upamiętniającą działania realizowane w ramach wszystkich tegorocznych projektów.

Następnie prowadzący przedstawili krótko harmonogram koncertu oraz przybliżyli informacje na temat występujących zespołów jakimi byli: Zespół „Góralsi”, Kapela Góralska „Ciupaga” oraz orkiestra działająca przy OSP w Męcinie. Gościnnie z zespołem „Góralsi” wystąpiły także ślicznie śpiewający chórek dziewczyn.

Pierwsi na scenę wyszli „Góralsi”. Emocjom nie było końca. Już od samego początku każdy ich utwór wprowadzał zebranych w cudowną świąteczną atmosferę. Zebrani usłyszeli zarówno te najbardziej znane i wzruszające kolędy oraz te nowe, mniej znane, ale równie piękne utwory świąteczne. Następnie na scenie pojawiła się Kapela Góralska „Ciupaga”. Pięknie wykonywane i wpadające zarówno w ucho, jak i w serce kolędy i pastorałki pokazały urok Świąt Bożego Narodzenia. Cała sala śpiewała wraz z „Ciupagą”. Na koniec pierwszej części miało miejsce wspólne kolędowanie Zespołu „Góralsi” oraz Kapeli „Ciupaga”. Cała sala aż drżała przy wspólnej kolędzie „Jezusa Narodzonego”.  Pięknie wykonany utwór oraz radość ze wspólnego występu z pewnością przeniosła się na widzów. Po wspólnym występie nastąpił koniec części pierwszej i krótka przerwa, w której to aniołki roznosiły cukierki oraz gadżety Stowarzyszenia ”Razem dla Regionu”.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się orkiestra działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Wraz z Kapelmistrzem - Panem Władysławem Michurą zagrali piękne, świąteczne utwory. Dzięki temu występowi z pewnością było czuć podniosłość całego wydarzenia jakim jest Boże Narodzenie. Śpiewy dzieci, które towarzyszyły podczas występów Orkiestry były niezwykle wzruszające i dające chwilę na refleksję i wewnętrzny spokój.

Wszystkie zespoły zaprezentowały się na najwyższym poziomie. Wprowadziły przybyłych gości w cudowną atmosferę świat Bożego Narodzenia. Dzięki temu koncertowi dało poczuć się święta „pełną parą”. Piękne kolędy, pastorałki, wspólne śpiewanie, a nawet tradycyjne rzucenie owsem pozwoliło poczuć wszystkim zebranym, że był to wspaniały czas prawdziwego kolędowania.

Sylwester Dudzik – wokalista i skrzypek Zespołu „Górasli” obchodził w dniu koncertu swoje urodziny. Otrzymał On bukiet kwiatów i gromkie „sto lat” od Organizatorów Koncertu oraz od wszystkich artystów i zebranych gości.

Prowadzący podziękowali za partnerstwo Urzędowi Miasta Limanowa oraz Limanowskiemu Domu Kultury; a także za pomoc w organizacji tego wydarzenia: Kołom Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Dolnej, Lipowego oraz Starej Wsi; Wolontariuszom z Ochotniczego Hufca Pracy w Limanowej na czele z Panią Komendant – Łucją Ptaszek; ekipie TV Ekonom za video relację z dzisiejszego wydarzenia; Panu Michałowi Opoce – fotografowi dzisiejszego wydarzenia; mediom, które zechciały objąć swoim patronatem medialnym dzisiejsze przedsięwzięcie oraz Orkiestrze OSP z Męciny, Zespołowi Góralsi, Kapeli Góralskiej Ciupaga, którzy w tak cudowny sposób swoim występem uświetnili Świąteczny Koncert Kolęd. Serdeczne podziękowania kierowali także w stronę pracowników Limanowskiego Domu Kultury: Pana Marcina Koszyka oraz Pana Andrzeja Gizy za pomoc, wyrozumiałość i cierpliwość…

Na zakończenie pod kierownictwem Orkiestry działającej przy OSP w Męcinie wszyscy zebrani zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. To był wspaniały czas dla wszystkich obecnych. Z pewnością wszyscy przybyli zapamiętają to wydarzenie na długo.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi