• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

7 kwietnia 2017 roku podczas Wojewódzkiego Jarmarku Wielkanocnego w Limanowej odbyło się spotkanie w ramach projektu pn. "Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego" - IV edycja. Jarmark był świetną okazją do kultywowania regionalizmu, przekazywania tradycji i przedstawienia istoty znaczenia twórców ludowych w obecnych czasach. 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Projekt ma na celu wspólną integrację wszystkich mieszkańców, która pozwoli zlikwidować bariery dotyczące różnorodności pokoleń, zwiększy kreowanie postaw tolerancji i wzmocni wartości płynące z różnorodności życia. Projekt wspiera również aktywność osób starszych oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową. Dzięki takim spotkaniom zarówno dzieci i młodzież, jak i starsi czerpią dla siebie wiele korzyści pod względem rozwojowym i kulturalnym.

Ponadto udział dzieci i młodzieży w spotkaniu połączonym z warsztatami pozwolił na wzbudzenie i umocnienie świadomości własnych korzeni, folkloru i dziedzictwa kulturowego.

Pani Anna Tąta pokrótce przedstawiła swoją twórczość, opowiedziała o sobie, swoim fachu. Udowodniła, że jest wszechstronnie uzdolnioną twórczynią ludową, która specjalizuje się w wielu dziedzinach: haft krzyżykowy, origami, ozdoby z cekinów, wstążek, itp.

Na odbywających się warsztatach Pani Anna pokazała dzieciom sztukę robienia pisanek przy wykorzystaniu wstążki. Krok po kroku pokazywała jak zachować się z wstążką, aby dana pisanka dobrze się prezentowała. Podczas warsztatów czuć było świąteczną, wiosenną atmosferę, która pozytywnie wpływała na odbiorców projektu. Pani Anna dała się poznać jako osoba otwarta i pomocna dzieciom, ze spokojem i dokładnością starała się przekazać najmłodszym jak najwięcej informacji o wykonywaniu wielkanocnych ozdób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie. Dziękujemy Pani Annie za współpracę ze Stowarzyszeniem, a także za wspaniałe przedstawienie swojego fachu oraz kultywowanie regionalizmu.

W ramach spotkania zebrani otrzymali materiały edukacyjne związane z tematyką poruszaną na początku spotkania oraz gadżety Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”.

RdR

 

 
     
     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi