• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

14 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szczawie odbyło się XXXIX spotkanie w ramach projektu pn. „Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego” – IV edycja. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Pani Iwony Kuzak – Skarbnika Stowarzyszenia "Razem dla Regionu”, która przywitała wszystkich zebranych, a następnie pokrótce, razem z Panią Eweliną Król – Pracownikiem Stowarzyszenia, omówiła cele i zadania realizowane w ramach w/w projektu.
Projekt ma na celu wspólną integrację wszystkich mieszkańców, która pozwoli zlikwidować bariery dotyczące różnorodności pokoleń, zwiększy kreowanie postaw tolerancji i wzmocni wartości płynące z różnorodności życia. Projekt wspiera również aktywność osób starszych oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową.

Zorganizowane spotkanie poświęcone było twórczyni ludowej – Pani Magdalenie Opyd. Pani Magdalena opowiedziała pokrótce o sobie, o swoim fachu, przedstawiła zebranym dzieciom kilka swoich prac, prezentując sposób ich wykonania. Pani Magda wykonuje aniołki z masy solnej i zimnej porcelany. Robi również kwiaty z krepiny, a z prostych słoików i buteleczek tworzy flakoniki i świeczniki. W okresach świątecznych wykonuje ozdoby choinkowe i jajka wielkanocne. W wolnej chwili szkicuje.

Następnie odbyły się warsztaty artystyczno-plastyczno-manualne, na których to zebrani wykonywali ozdobne lampiony z słoików, ozdabiając je wstążkami, kokardkami, sznurkiem, cekinami, kamyczkami czy innymi drobnymi przedmiotami. Dzieci były zachwycone wykonaniem swoich prac.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na zorganizowane spotkanie. Dziękujemy także Pani Agacie Rokosz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szczawie. Swoje podziękowania kierujemy również na ręce Pani Magdaleny Opyd, za współpracę z naszym Stowarzyszeniem, wspaniałe przedstawienie swojego fachu, a przede wszystkim za kultywowanie regionalizmu.

W ramach spotkania zebrani otrzymali materiały edukacyjne związane z tematyką poruszaną na początku spotkania oraz gadżety Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”.

RdR

     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

 

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi