• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

28 czerwca 2017 roku w miejscowości Konina odbyło się XLII spotkanie w ramach projektu pn. „Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego” – IV edycja. Na spotkanie przybyły Panie z miejscowości Konina. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Pani Iwony Kuzak – Skarbnika Stowarzyszenia "Razem dla Regionu”, która przywitała wszystkich zebranych, poczym pokrótce, wraz z Panią Eweliną Król, omówiła cele i zadania realizowane w ramach w/w projektu. Projekt ma na celu wspólną integrację wszystkich mieszkańców, likwidację barier dotyczących różnorodności pokoleń oraz zwiększenie kreowania postaw tolerancji i wzmocnienie wartości płynących z różnorodności życia. Projekt wspiera również aktywność osób starszych oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową.

Spotkanie poświęcone było twórczyni ludowej z miejscowości Konina – Pani Józefie Hanula. Pani Józefa ubrana w strój ludowy opowiedziała o sobie, swojej twórczości, a więc haftowaniu regionalnych motywów na gorsetach i innych częściach garderoby, np. torebkach, koszulach, spodniach, bluzkach, sukienkach czy spódnicach zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pani Józefa zaprezentowała także swoje prace, m.in. ozdoby z siana czy haft wykonany na ubraniach. Następnie odbyły się warsztaty artystyczno-plastyczno-manualne, którym przewodniczyła Pani Józefa. Zebrane Panie wykonywały koszyki z siana, które można wykorzystać pod opłatek lub pod chleb. Warsztatom towarzyszyły śpiewy zebranych Pań wykonywane podczas tworzenia ozdób.

Podczas tworzenia ozdób z siana miała miejsce krótka prelekcja przeprowadzona przez Panią Iwonę i Panią Ewelinę nt. regionu, regionalizmu na terenie powiatu limanowskiego oraz regionalizmu w Małopolsce. Panie włączały się w rozmowę, opowiadając o swoich spostrzeżeniach.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Paniom na spotkanie. A przede wszystkim swoje podziękowania kierujemy na ręce właśnie Pani Józefy Hanula, za współpracę z naszym Stowarzyszeniem, wspaniałe przedstawienie swojego fachu oraz za kultywowanie regionalizmu, a przede wszystkim za wspaniałe przyjęcie Pracowników Stowarzyszenia oraz stworzenie niepowtarzalnej ciepłej atmosfery.

W ramach spotkania zebrani otrzymali materiały edukacyjne związane z tematyką poruszaną na początku spotkania oraz gadżety Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”.

RdR

     
     
     
     
     
     
     
     
     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi