• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” otrzymało dotację na projekt pn. „Małopolska to jest to!”. Projekt jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2016 roku pn. „MAŁOPOLSKA GOŚCINNA”.

Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” w ramach zadań projektowych pragnie przekazać rzetelną, ciekawą i niezwykle potrzebną informację na temat najcenniejszych walorów regionu powiatu limanowskiego. Projekt ma na celu zarówno propagowanie informacji wśród mieszkańców, jak i wśród turystów, którzy zachęceni ciekawą ofertą postanowią odwiedzić ten, jeszcze słabo odkryty region.

Stowarzyszenie pragnie, aby zarówno młodzi, jak i ci nieco starsi, mieszkańcy naszego regionu oraz turyści docenili walory przyrodnicze i pozaprzyrodnicze powiatu i mogli się nimi cieszyć, aktywnie spędzając wolny czas.

W ramach projektu planowane jest przygotowanie cyklu filmów promujących i opisujących różne grupy etnograficzne, ich zróżnicowaną kulturę i tradycje zamieszkujące nasz region. W filmach pokazane zostanie to, co gminy z powiatu limanowskiego mają najlepszego, czyli położenie, dziedzictwo kulturowe, regionalizm, rękodzieło oraz walory turystyczne i przyrodnicze terenu.

Kolejnym zadaniem będzie opracowanie i wykonanie interaktywnej mapy atrakcji turystycznych, na której umieszczone zostaną przygotowane filmy oraz zdjęcia wraz z informacjami (w języku polskim i angielskim) na temat wybranych najciekawszych miejsc w regionie. Mapa w czasie realizacji projektu, jak również po jego zakończeniu, będzie stałym źródłem informacji dla jej odbiorców.

Najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne fotografie wykonane podczas pobytu na terenie danej gminy i nagrywania filmu zostaną opublikowane w materiałach promocyjnych tj. kalendarzach ściennych na rok 2017. Dzięki temu staną się ciekawą wizytówką i formą promocji całego regionu.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie potencjału turystycznego oraz atrakcyjności regionu – w tym przypadku powiatu limanowskiego i gmin wchodzących w jego skład. Dzięki tejże inicjatywie zwiększy się konkurencyjność regionu, co przyczyni się do wzmocnienia pozycji województwa małopolskiego na turystycznej mapie kraju. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na promocję regionu, jako  miejsca atrakcyjnego turystycznie i rekreacyjnie zarówno dla obywateli polskich jak i obcokrajowców.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi