• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT


Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” otrzymało dotację na projekt pn. „Moja mała Ojczyzna”. Projekt jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2016 roku pn. „MECENAT MAŁOPOLSKI”. W ramach projektu zostanie przeprowadzona już III edycja konkursu o tej samej nazwie co projekt, czyli „Moja mała Ojczyzna”.

W obu wcześniejszych edycjach konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wzrósł do wysokiej rangi na dotychczasowym terenie realizacji projektu, jakim był powiat limanowski, osiągając jednocześnie bardzo dużą liczbę uczestników. W dwóch ostatnich edycjach konkursu udział wzięło 320 uczniów szkół podstawowych i 69 uczniów szkół gimnazjalnych - łącznie 389 uczestników.

Mając na uwadze sukces, zapotrzebowanie oraz zainteresowanie ze strony szkół i uczniów, do których został skierowany konkurs, Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” postanowiło przystąpić do realizacji  kolejnej edycji projektu, zwiększając zakres działań o kolejne przyległe powiaty – powiat nowosądecki oraz powiat nowotarski. Konkurs zostanie także poszerzony o nowe zagadnienia m.in. o wiadomości związane z województwem małopolskim. Sukces zrealizowanego konkursu to połączenie pasji, przywiązania i promocji regionu - wniesione przez Stowarzyszenie - a co z tym związane, aktywność młodzieży garnącej się do poszerzania wiedzy o regionie.

Mądrości i życiowe doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie mają wielką wartość emocjonalną i praktyczną. Z własnych doświadczeń Oferenta wynika, iż ciągły pośpiech oraz szybki rozwój technologiczny nie wpływa pozytywnie na promowanie wartości i historii regionalnych wśród młodych osób. W związku z tym konkurs ten zostanie przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu trzech powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego i nowotarskiego.

Dużej części młodych osób regionalizm kojarzy się z czymś dawnym, przestarzałym, w związku z tym tak bardzo uciekają do nowoczesności. Dlatego jako Stowarzyszenie, chcemy stworzyć działania o charakterze innowacyjnym, które w miły i przyjemny sposób pomogą zapoznać się uczestnikom z dziedzictwem kulturowym, regionalizmem, obrzędami i tradycjami naszego regionu, jak również z historią naszych przodków.

III edycja konkursu pn. „Moja mała Ojczyzna” odbędzie się na poziomie dwuetapowym. Pierwszy etap konkursu zostanie przeprowadzony za pomocą platformy Moodle. Następnie uczniowie, którzy otrzymają największą liczbę punktów przejdą do drugiego etapu. Drugi etap przeprowadzany będzie w wynajętym lokalu np. szkole na terenie Miasta Limanowa i będzie on etapem pisemnym: test jednokrotnego wyboru, dopasowania, uzupełnianie tekstu itp.

Nasz region ma bogatą kulturę i tradycję. W związku z tym organizacja konkursu będzie dobrą okazją do wzbudzenia w uczniach szkół podstawowych i gimnazjum świadomości atrakcyjności miejsca, z którego pochodzą oraz docenienia wartości walorów „Małej Ojczyzny”.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do licznego uczestnictwa w naszym konkursie. Na zwycięzców, jak co roku, czekają atrakcyjne nagrody :)

Szczegóły konkursu, karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie wraz z regulaminem pojawią się już wkrótce. Sprawdzajcie na bieżąco naszą stronę internetową.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi