• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

20 lipca 2016 roku w miejscowości Porąbka (gm. Dobra) odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie promocji i organizacji wolontariatu w 2016 roku.

W ramach zadań projektowych przewidziano promocję szeroko rozumianej idei wolontariatu – przedstawione zostaną cele, założenia, korzyści oraz dobre przykłady działań wolontarystycznych. Głównym celem projektu jest upowszechnienie i promowanie idei wolontariatu wśród lokalnej społeczności oraz zwiększenie wiedzy w zakresie praw i obowiązków wolontariusza.

Pozytywnym aspektem projektu „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!” jest zwiększenie potencjału i wzmocnienie pozycji organizacji pozarządowych oraz zapewnienie im równych z innymi podmiotami szans w realizacji zadań poprzez popularyzację i integrację ze środowiskiem, w którym działają.

Spotkanie odbyło się na zasadzie omawiania kwestii poruszonych w prezentacji nt. wolontariatu, wolontariuszy, akcji charytatywnych, znanych polskich wolontariuszy czy cech, jakie powinien posiadać wolontariusz. Dzieci i młodzież intensywnie uczestniczyła w spotkaniu. Samo teoretyczne poruszanie informacji o wolontariacie przerywała praktyka – praca w grupach, gdzie obecni musieli wypisać cechy, jakie powinien posiadać wolontariusz, a także rozwiązywanie krzyżówki, której hasła związane były z przekazaną wcześniej wiedzą. Zabawa w kalambury także rozbudziła wyobraźnię zebranych i wprawiła w przyjazną,  luźną atmosferę. Na sam koniec wszyscy obecni mieli za zadanie wykonanie kartki upominkowej „NA ZŁY DZIEŃ”. Motywem przewodnim było przyozdobienie kartki A4 oraz umieszczenie na niej słów, zdań, cytatów – wedle pomysłu – które chciałby przygotowujący usłyszeć, gdy ma zły dzień. Młodzi musieli wykorzystać w tym zadaniu całą inwencję twórczą. Nie mogli także zapomnieć o „słowach otuchy”, które mogą sprawić, że pomimo szarej codzienności na ustach pojawi się uśmiech.

Spotkanie miało charakter wewnątrz- i międzypokoleniowy, gdyż na spotkaniu obecne były nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, dziadkowie, opiekunowie i Panie z KGW Porąbka.

Całe spotkanie nt. wolontariatu połączone z warsztatami przeprowadziły Panie: Iwona Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia "Razem dla Regionu" oraz Ewelina Król i Anna Waligóra.

Wśród obecnych na spotkaniu była Pani Bogumiła Skwarczek – Sołtys wsi Porąbka oraz Pani Marii Cygal – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Porąbce, której Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” gorąco dziękuje za serdeczne przyjęcie oraz pomoc w organizacji spotkania.

W ramach spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne związane z tematyką poruszaną na spotkaniu oraz gadżety Stowarzyszenia "Razem dla Regionu".

RdR

     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi