• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

24 sierpnia 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi – Filia w Rupniowie odbyło się czwarte spotkanie w ramach projektu „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie promocji i organizacji wolontariatu w 2016 roku.

 

 

 

Spotkanie połączone z warsztatami otworzył Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Pan Jacenty Musiał witając wszystkich przybyłych od dorosłych, po młodzież i dzieci. Dyrektor serdecznie przywitał przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Rupniowie – Panią Halinę Piechnik oraz Panią Helenę Kita. Następnie oddał głos prowadzącej zajęcia Pani Iwonie Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia Razem dla Regionu.

 

 

 

 

Głównym celem projektu, jak wspomniała Pani Iwona jest upowszechnienie i promowanie idei wolontariatu wśród lokalnej społeczności oraz zwiększenie wiedzy w zakresie praw i obowiązków wolontariusza. Spotkanie rozpoczęło się od omówienia kwestii poruszonych w prezentacji multimedialnej, która dotyczyła m.in.: wolontariatu, wolontariuszy, akcji charytatywnych, znanych polskich wolontariuszy czy cech, jakie powinien posiadać dobry wolontariusz. Dodatkowo przedstawione i omówione zostały cele, założenia, korzyści oraz dobre przykłady działań wolontarystycznych. Wolontariat to nic innego jak dobrowolna i bezpłatna praca na rzecz innych. Każdy z nas może zostać wolontariuszem. Głównie dlatego, że każdy z nas posiada umiejętności które mogą się okazać bardzo użyteczne zarówno w organizacji pozarządowej jak i w kontaktach z drugim człowiekiem. Wolontariat daje poczucie bycia potrzebnym i robienia ważnych rzeczy, które przyczyniają się do tzw. ,,ulepszenia świata”.

 

 

Po zakończeniu prezentacji dla wszystkich obecnych przygotowano poczęstunek by nabrać sił na kolejny etap spotkania, czyli rozwiązywanie krzyżówki, której hasła związane były z przekazaną wcześniej wiedzą. Zabawa w kalambury także rozbudziła wyobraźnię zebranych i wprawiła w przyjazną,  luźną atmosferę.

 

 

 

Na sam koniec wszyscy obecni otrzymali od Prowadzącej zajęcia specjalne zadanie, a mianowicie przygotowanie kartki urodzinowej dla ciężko chorej 7-letniej Oliwki Bugańskiej z Porąbki, która za niedługo będzie obchodzić swoje kolejne urodziny. Motywem przewodnim było przyozdobienie kartki A4 oraz umieszczenie na niej słów, zdań, cytatów – wedle własnego pomysłu. Wszyscy obecni musieli wykorzystać w tym zadaniu całą swoją inwencję twórczą. Nie mogli zapomnieć o „słowach otuchy”, które sprawią, iż pomimo szarej codzienności na twarzy chorej Oliwki pojawi się uśmiech.

 

 

 

Przeprowadzone spotkanie miało charakter prospołeczny oraz edukacyjno – integracyjny. Jak zawsze na spotkaniach organizowanych przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi nie zabrakło dobrej atmosfery za którą organizatorzy serdecznie dziękują: Panu Dyrektorowi GBP – Panu Jacentemu Musiałowi, Pani Annie Wiktor – Bibliotekarce Filii GBP w Rupniowie, Pani Marii Trzupek - Bibliotekarce Filii GBP w Kaninie.

 

 

 

Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” gorąco dziękuje za serdeczne przyjęcie oraz pomoc w organizacji spotkania.

 

 

 

W ramach spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne związane z tematyką poruszaną na spotkaniu oraz gadżety Stowarzyszenia "Razem dla Regionu".

 

 

 

RdR

 

 

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi