• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

12 lipca 2016 roku w Wiejskiej Świetlicy w Zamieściu odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie promocji i organizacji wolontariatu w 2016 roku.

W ramach zadań projektowych przewidziano promocję szeroko rozumianej idei wolontariatu – przedstawione zostaną cele, założenia, korzyści oraz dobre przykłady działań wolontarystycznych. Głównym celem projektu jest upowszechnienie i promowanie idei wolontariatu wśród lokalnej społeczności oraz zwiększenie wiedzy w zakresie praw i obowiązków wolontariusza.

Integracja lokalnego środowiska mieszkańców, formalnych i nieformalnych organizacji pozarządowych, poprzez przeprowadzone wykłady i warsztaty tworzące przyjazną przestrzeń do wymiany obustronnych doświadczeń w obszarze wolontariatu to drugi istotny cel. Kolejnym pozytywnym aspektem projektu „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!” jest zwiększenie potencjału i wzmocnienie pozycji organizacji pozarządowych oraz zapewnienie im równych z innymi podmiotami szans w realizacji zadań poprzez popularyzację i integrację ze środowiskiem, w którym działają.

Spotkanie odbyło się na zasadzie omawiania kwestii poruszonych w prezentacji nt. wolontariatu, wolontariuszy, akcji charytatywnych, znanych polskich wolontariuszy czy cech, jakie powinien posiadać wolontariusz. Dzieci i młodzież intensywnie uczestniczyła w spotkaniu. Samo teoretyczne poruszanie informacji o wolontariacie przerywała praktyka – praca w grupach, gdzie obecni musieli wypisać cechy, jakie powinien posiadać wolontariusz, a także rozwiązywanie krzyżówki, której hasła związane były z przekazaną wcześniej wiedzą. Zabawa w kalambury także rozbudziła wyobraźnię zebranych i wprawiła w przyjazną,  luźną atmosferę. Na sam koniec wszyscy obecni mieli za zadanie wykonanie kartki upominkowej „NA ZŁY DZIEŃ”. Motywem przewodnim było przyozdobienie kartki A4 oraz umieszczenie na niej słów, zdań, cytatów – wedle pomysłu – które chciałby przygotowujący usłyszeć, gdy ma zły dzień. Młodzi musieli wykorzystać w tym zadaniu całą inwencję twórczą. Nie mogli także zapomnieć o „słowach otuchy”, które mogą sprawić, że pomimo szarej codzienności na ustach pojawi się uśmiech.

Gorąco dziękujemy Opiekunowi Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu – Pani Agacie Rybce za serdeczne przyjęcie oraz pomoc w organizacji spotkania.

Ze strony Organizatora obecne były: Skarbnik Stowarzyszenia "Razem dla Regionu" - Pani Iwona Kuzak oraz Pani Ewelina Król, które przeprowadziły spotkanie.

W ramach spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne związane z tematyką poruszaną na spotkaniu oraz gadżety Stowarzyszenia "Razem dla Regionu".

RdR

 

   
     
     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi