• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Czym się Pani zajmuje? Prosimy zamieścić krótki opis wykonywanego przez Panią rękodzieła. Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Zajmuję się głównie bibułkarstwem. Wykonuję kwiaty z krepiny i bibuły, które później wykorzystuję do palm wielkanocnych. Potrafię wykonać kilka rodzajów kwiatów, które po dobraniu odpowiednich kolorów i dopasowaniu kształtów pięknie przyzdabiają palmę.

Wanda Majerska - ozdobyWanda Majerska, z domu Frączek. Urodzona 28.03.1942r. we wsi Laskowa, w okresie II wojny światowej. Córka Szczepana i Genowefy Frączek z domu Matras. Interesuje się kulturą i historią regionu.

Dzieciństwo Pani Wandy dało jej poznać czym jest bieda materialna, jednakże ta rzeczywistość nie pozostawiła żadnych przykrych wspomnień. Choroba i śmierć mamy przekreśliła predyspozycje i chęci Pani Wandy do muzyki. Ukończyła Szkołę podstawową w Laskowej, następnie tzw. ,,Tech-minimum” dla pracujących z wynikiem celującym. Wanda Majerska - ozdobyW wolnych chwilach pomiędzy pracą, a obowiązkami rodzinnymi pisała scenariusze dla zespołu regionalnego, który oficjalnie założyła w 1983 roku. W latach 1983-1997 prowadziła zespoły regionalne: dorosłych -Loskłowioki i dziecięcy-młode Loskłowioki. Prowadziła również zajęcia rękodzieła artystycznego takie jak: kompozycje z zasuszonych kwiatów i innych roślin. Papier, bibuła, kwiaty, bukiety – umiejętności manualne i inne. Korzystała z nauki na seminariach folklorystycznych m.in. w Krakowie, czy Czarnym Dunajcu. Zdając egzamin instruktorski w Nowym Sączu uzyskała zatrudnienie w GOK w Laskowej. Aktualnie z pasją tworzy nowe przedmioty z odpadów, dając im nowe życie. 

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi