• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Krótki życiorys:
Mieszkam w Limanowej. Urodziłam się 29.06.1990 roku. Ukończyłam Szkołę Podstawową i Gimnazjum w ZSS nr 3 w Limanowej. Naukę kontynuowałam w Liceum Ogólnokształcącym przy ZS nr 1 w Limanowej. W 2014 roku na Wydziale Geograficzno-Biologicznym uzyskałam tytuł magistra Biologii i Chemii. Dodatkowo w 2016 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku: Edukacja wczesno przedszkolna i przedszkolna. Od 2015 roku pracuję w ZS nr 1 w Starej Wsi jako wychowawca świetlicy oraz asystent nauczyciela.

Czym się Pan/Pani zajmuje? Prosimy zamieścić krótki opis wykonywanego przez Pana/Panią rękodzieła. Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Pana/Panią?

Zajmuję się przede wszystkim papieroplastyką i bibułkarstwem. Wykonuję różnego rodzaju ozdoby okolicznościowe, głównie z papieru i bibuły. Są to m.in.: kwiaty, ozdoby świąteczne (łańcuchy, bombki, stroiki), kartki okolicznościowe oraz różnego typu elementy dekoracyjne.

Czy wykonywana przez Pana/ Panią praca zrodziła się z pasji? Czy jest to raczej zawód wyuczony? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pana/ Pani rodzinie?

Od kiedy pamiętam bardzo lubiłam angażować się we wszelkiego rodzaju prace manualne. Działalność artystyczna jest moją wielką pasją, sprawia mi ona wiele przyjemności, a przede wszystkim daje mi olbrzymią satysfakcję.

Na kiedy przypadają początki Pana/ Pani działalności?

Początki mojej pracy twórczej to okres Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wtedy to zafascynowało mnie tworzenie rozmaitych ozdób, głównie świątecznych. Zaczęłam interesować się różnymi dotąd nieznanymi technikami plastycznymi. Czułam wielką potrzebę rozwijania się w tym kierunku, więc w każdej wolnej chwili oddawałam się twórczości.

Jak wyglądały początki Pana/ Pani twórczości ludowej?

Jestem samoukiem. Początki twórczości opierały się na odwzorowywaniu i dążeniu do doskonałości. Z czasem, w miarę rozwijania swoich umiejętności i pasji dzieła zaczęły opierać się na mojej własnej koncepcji, wyobraźni i oczywiście zdolnościach manualnych.

Co inspiruje Pana/ Panią do działania w tej dziedzinie?

Tym, co inspiruje mnie do tworzenia z pewnością jest kontakt z ludźmi uzdolnionymi, których prace odzwierciedlają ich wnętrze, myśli. Jest to niezwykle fascynujące móc patrzeć i słuchać osób, które tak jak ja interesują się twórczością. Bytowanie z innymi dziełami także jest dla mnie motorem napędowym w działaniu. Podziwiając piękno innych prac, staram się dostrzec to, czego nie widać gołym okiem. Ponadto dużą inspiracją są dzieci, których zaangażowanie i otwartość skłania do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności.

Czy ma Pan/ Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę? Jeśli tak, to czy jest możliwość przybycia i obejrzenia jej? W jakich godzinach?

Nie posiadam własnej pracowni.

Czy posiada Pan/ Pani swoją stronę internetową związaną z Pana/Pani twórczością? Jeśli tak, prosimy podać adres strony.

Nie posiadam także własnej strony internetowej.

Inne dodatkowe informacje którymi chciałby/chciałaby się Pan/Pani podzielić z odbiorcami projektu.
Moje zainteresowania to z pewnością: prace manualne, origami, nauka przyrodnicza, fotografia i sport.

RdR

   
     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi