• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Krótki życiorys:
Mieszkam w Lipowem, koło Limanowej. Córka Ireny i Wiesława. Mam dwie młodsze siostry. Uczęszczałam do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w ZSS nr 1 w Limanowej im. M. Konopnickiej- w tym okresie byłam harcerką. Następnie kontynuowałam naukę w technikum ekonomicznym w ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Obecnie studiuję finanse i rachunkowość na PWSZ w Nowym Sączu. Od 2012r. jestem członkinią Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Lipowe, w którym pełnię funkcję sekretarza.

Czym się Pani zajmuje? Prosimy zamieścić krótki opis wykonywanego przez Panią rękodzieła. Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Zajmuję się głównie orgiami modułowym, wyszywaniem obrazów haftem krzyżykowym, robieniem kwitów z bibuły, kanzashi (czyli robienie kwiatów ze wstążek) oraz różnych ozdób okolicznościowych.

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? Czy jest to raczej zawód wyuczony? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pana/ Pani rodzinie?

W sumie trudno powiedzieć. Najpierw był to sposób na zwalczanie nudy, później przerodziło się to w pasję. Każdą wolną chwilę staram się poświęcać na tworzenie czegoś nowego, urozmaicać swoje rękodzieło.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Nie pamiętam dokładnie, chyba tak na 5 albo 6 klasę podstawówki.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Zaczęło się od zrobienia z tatą szopki na konkurs w 3 klasie szkoły podstawowej. I wtedy coś tak zaświtało, że można zrobić fajne rzeczy niewielkim kosztem, potrzeba tylko chęci. Dlatego też od 4 klasy szkoły podstawowej do ukończenia gimnazjum byłam harcerką. Na zbiórkach nauczyłam się robić kwiatów z bibuły (bo jako drużyna harcerska zaczęliśmy robić palmę na konkurs) oraz inne ozdoby- głównie świąteczne. Następnie na lekcjach techniki pojawiło się zainteresowanie wyszywaniem. A jeśli chodzi o orgiami modułowe to zaczęłam się tym zajmować chyba z nudów, chciałam spróbować czegoś nowego.

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Moją główną inspiracją z pewnością jest Internet czy witryny sklepowe. Impuls do działania dają mi także członkinie KGW Lipowe.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę? Jeśli tak, to czy jest możliwość przybycia i obejrzenia jej? W jakich godzinach?

Nie mam.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pana/Pani twórczością? Jeśli tak, prosimy podać adres strony.

Nie posiadam.

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w różnego rodzaju pokazach bądź konkursach? A może bierze Pani udział w różnego rodzaju targach, kiermaszach czy jarmarkach?

Nie prezentuję swoich dzieł jako osoba indywidualna. Ale często można je zobaczyć na pokazach albo konkursach, w których bierze udział KGW Lipowe, którego jestem członkiem.

Inne informacje, które chciałaby Pani przekazać?

Lubię wykonywać ozdoby z zużytych, niepotrzebnych rzeczy, materiałów, czyli dawać im drugie życie. Aktywnie działam w Stowarzyszeniu KGW Lipowe. W wolnych chwilach zajmuję się tworzeniem i montażem krótkich filmików (np. ze zdjęć) z podkładem muzycznym.

RdR

   
     
     
     
     
     
     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi