• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Krótki życiorys:
Urodziłam się 20.10.1958 roku w Łysej Górze, powiat Brzesko, województwo małopolskie. Po skończeniu Szkoły Podstawowej uczęszczałam do  5- letniego Technikum Ceramicznego, o profilu ceramiki artystycznej. Następnie po maturze kontynuowałam naukę w Uniwersytecie Ludowym w Wierzchosławicach koło Tarnowa kończąc studium Kulturalno-Oświatowe. W 1979 roku przyjechałam do Łukowicy i tu rozpoczęłam pracę zawodową. Najpierw w Urzędzie Gminy, potem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukowicy, którą kontynuuję nadal. W międzyczasie ukończyłam Studium Bibliotekarskie w Krakowie.

Jestem mężatką, mam czwórkę dzieci już dorosłych. Troje z nich ma już założone własne rodziny. Jestem już szczęśliwą babcią 5-ciorga wnucząt. Mieszkam w Świdniku Gmina Łukowica.

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Krótki życiorys:

Urodziłam się w 1957 roku w Mszalnicy, powiat nowosądecki, gdzie wychowywałam się do za mąż pójścia. Po ślubie zamieszkałam u męża w miejscowości Stronie, powiat limanowski. Prowadziliśmy, ja gospodarstwo, a małżonek zakład stolarski. Obecnie jestem emerytką i zajmuję się w pełni swoja pasją. Wychowaliśmy 3 dzieci: 2 córki i syna. Obecnie natomiast mam 7 wnucząt.

Bogusława Sułkowska - szydełkowanieBogusława Sułkowska, mieszka w miejscowości Łukowica. Urodziła się 02.01.1973r. w Mostkach. Ma 6-cioro rodzeństwa w tym 1 brata i 5 sióstr. Ojciec z zawodu krawiec, matka gospodyni domowa. W 1980r. rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej w Starym Sączu. Następnie uczęszczała do Liceum Medycznego w Nowym Sączu. Bogusława Sułkowska - szydełkowanieW 1995r. rozpoczęła pracę na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Wojewódzkim w Krakowie. W trakcie pracy ukończyła zaoczne studia licencjackie w Nowym Targu na Wydziale Pielęgniarstwa uzyskując tytuł licencjata pielęgniarstwa w 2011r. W trakcie pracy zawodowej zdobyła wiele kwalifikacji związanych z zawodem. Obecnie kontynuuje naukę w Ośrodku Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie w dziedzinie Specjalizacja Zachowawcza.

Od 2012r. pracuję w NZOZ Centrum Opieki Domowej "Medico” w Wiśniowej.

Józef Kazimierz Hebda - Rzeźbiarz PrzyszowaJózef Kazimierz Hebda - ur.1969 w Limanowej, mieszka wraz z rodziną w Przyszowej (powiat limanowski). Rzeźbi od 15 lat w drewnie lipowym. Ulubioną tematyką jest folklor i sztuka sakralna. Jest autorem ponad 1000 rzeźb i płaskorzeźb, które znajdują się w Polsce oraz w kilkunastu krajach świata na 5 kontynentach.

Józef Kazimierz Hebda - Rzeźbiarz PrzyszowaNajczęściej wykonywaną rzeźbą jest motyw Chrystusa Frasobliwego zarówno w rzeźbach jak i płaskorzeźbach. Jest autorem dziewięciu figur świętych w przyszowskim Kościele. Wykonuje "Ostatnie Wieczerze", płaskorzeźby Jezusa Miłosiernego, Papieża, różnego rodzaju Madonny. Rzeźbi również sceny ludowe "Zwózka drzewa", "Orka" jak również różne postacie ludowe np. grajków, twarze górali.

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi